İspanya (Balayı) 2011

292969_10150260249633365_1700156_n

(Barcelona’da baslayan balayimiz Granada – Malaga – Cadiz – Sevilla – Cordoba ve en son Madrid ile son buldu. 14 gun ve yuzlerce km suren bu gezimiz ile tanismamiza vesile olan Flamenko’nun topraklarina olmazsa olmaz ziyaretimizi balayimiz ile gerceklestirmis olduk. Bu sayfa genel bilgi niteligindedir ancak gezdigimiz sehirler ile ilgili ayrintili bilgilere menuden ya da asagida yer alan linklerden ulasabilirsiniz.)

Aslında bu yazıyı yazarken sene 2016. Tam beş sene önce hayatlarımızı birleştirme kararı alıp, bunu da kutlamak için gittiğimiz İspanya turu ‘nu sarı bir deftere kaydetmişim. Raftan indirdiğim defterin sayfalarında birer birer dolaştıkça, yine teşekkur ediyorum bizi birleştiren flamenko’ya, İspanya’ya ve 2007’de kuliste ilk defa tanıştığımız ispanyoldefteri gösterisine. Bizim hikayemiz böyle başladı, elleriimizi flamenko birleştirince, İspanya’ya, Endülüs’ gidip teşekkür etmek boynumuzun borcu oldu.

Yazdığım sarı defterin sayfalarını gezindikçe İspanyoldefteri’nin hayata geçiş hikayesini daha net hatırlıyorum. İlk önce ne çok yer geziyoruz, her yerde ayrı güzelliklerle tanışıyoruz, öğreniyoruz, unutmayalım, kendimize anı defteri yapalım diye başlamışken şimdi birçok insanla da paylaşabildiğimiz rengarenk bir bloğa dönüştü. Çok mutluyuz, gezdiğimizi,gördüğümüzü,öğrendiklerimizi herkese anlatmak, bir kişiye bile ‘haydi kalk biz de çıkalım’ dedirtebilmek önemli bizim için. Çünkü inanıyoruz ki insan gezdikçe, gödükçe daha empatik, daha hümanist ve daha objektif bakabiliyor bu hayata.

Gelelim Balayımız’a, uzun bir rota ve yine bir çok farkı lezzeti harmanlağımız bir tatil. Barcelona’dan başlayıp oradan Granada, Malaga,Mijas, Marbella,Cebelitarık(Gibraltar), Cadiz, Jerez,Sevillai Cordoba ‘yı gezip ve son durak Madrid’de bitiriyoruz.

İlk durak Barcelona . Barcelona’yı anlatmakla bitmez ; önce konaklamadan başlayayım. Biz La Rambla caddesinde Plaza Reial’a çok yakın bir apartman dairesinde kalıyoruz. Barcelona’da merkezi yerde kalmak önemli çünkü çok gezecek yer var.

Barselona yazısı için tıklayınız 

Granada yazısı için tıklayınız 

Marbella & Costa De La Luz sahili yazisi icin tiklayiniz

 

>> Barcelona Albüm diger fotograflar

>> Granada Albüm diger fotograflar

>> Mijas – Marbella – Cebelitarık Albüm

>> Cadiz – Jerez Albüm

 

>> Sevilla Cordoba Madrid